Wszystkim chrześcijanom znana jest postać Matki Teresy z Kalkuty

Wszystkim chrześcijanom znana jest postać Matki Teresy z Kalkuty. Pochodziła ona z Albanii. Urodziła się w 1910 roku w macedońskim miasteczku Skopje. Po wejściu w 1928 roku w kongregacji Sióstr Loretanek pojechała z misją do Dajeeling, w Indii.
Siostra Teresa w wieku trzydziestu siedmiu lat po raz pierwszy nałożyła tradycyjny strój indyjskich kobiet zwany „sari”: biały z nieobrobionej bawełny, przyozdobiony kolorem niebieskim. Kolory te symbolizowały Marię dziewicę. Udała się w drogę prosząc ludzi o żywność i lekarstwa dla swoich biednych. Po kilku dniach otworzyła szkołę pod gołym niebem, pod drzewem. Mieszkała w baraku, w którym znajdowali się też biedni ludzie. Jesienią 1950 roku papież Pius XII oficjalnie autoryzuje nową instytucję zwaną ”Kongregacją Misjonarek Miłosierdzia.” Starała się o znaleźć dla chorych lokal, w którym mogliby się gromadzić wszyscy potrzebujący pomocy. Dużo uwagi poświęcała chorym znajdującym się w agonii. Z miłością zbiera dzieci pozostawione bez opieki i opuszczone przez rodziców, czasem na śmietniskach. Pośród wielu projektów na czoło wybija się opieka nad trędowatymi. Mówi się, że są to jej ulubione dzieci. Codziennie udaje się w drogę na poszukiwanie trędowatych. W 1989 roku zostaje ogłoszona Kobietą Roku.

Możliwość komentowania jest wyłączona.